Dedykowana dostawa

Przywieziemy BONSAI do Twojego ogrodu

Sadzenie

Oferujemy możliwość posadzenia rośliny w Twoim ogrodzie

Kontakt

biuro@bonsaidoogrodu.pl

MENU

Gwarancja i zwrot towaru

Gwarancja obejmująca nasze rośliny trwa do momentu osiągnięcia przez nią pierwszych przyrostów tuż po posadzeniu w Państwa ogrodzie. Gwarancja zostaje utrzymana tylko w przypadku, gdy korzystają Państwo z naszej usługi sadzenia rośliny w Państwa ogrodzie.

Koszt sadzenia rośliny wynosi: 150 PLN / roślina – na przygotowanym wcześniej dołku w ziemii

Koszt sadzenia rośliny z wykopaniem dołka: 250 PLN / roślina

Sadzenie wiosenne: gwarancja do maja/czerwca

Sadzenie jesienne: gwarancja do kwietnia/maja kolejengo roku

W przypadku sprzedaży wysyłkowej i samodzielnego sadzenia rośliny przez Kupującego, gwarancją objęty jest wyłącznie transport rośliny do klienta.

Każdemu klientowi, który decyduje się na samodzielne posadzenie rośliny i wybiera transport dedykowany bez usługi sadzenia – przedstawiamy informacje dotyczące poprawnego sadzenia rośliny.

Gwarancja ta stanowi podstawę prawną z której korzysta się w razie rozstrzygania sporu o odpowiedzialność gdy roślina się nie przejmuje.

ODPOWIEDNIE PRZYGOTOWANIE GRUNTU I MIEJSCA DLA ROŚLINY

 1. Pierwszym krokiem jest prawdzenie terenu pod kątem kwasowości pH i struktury gleby. Należy zbadać, czy nie jest ona nadmiernie przesuszona ani zbyt wilgotna. Struktura gleby odpowiada za odpowiednie odprowadzanie nadmiaru wilgoci i wymianę gazową – co jest bardzo ważne.
 2. Należy stosować się do zaleceń zawartych na karcie produktu każdego produktu (pH gleby itd)
 3. W przypadku natrafienia na zwartą i nieprzepuszczalną warstwę gleby, nalezy się przez nią przekopać lub zdrenować otwór pod roślinę rurą perforowaną. Wykopany otwór należy uzupełnić piaskiem. Tak stosuje się drenaż pionowy lub poziomy przy użyciu rur. W przypadku dużych terenów gliniastych powinno się wykonać odwierty.
 4. W przypadku występowania wód gruntowych, roślinę można posadzić na wzniesieniu, tak aby bryła znajdowała się w rodzimym gruncie jedynie do połowy średnicy.
 5. Wybierając stanowisko w którym posadzona zostanie roślina – należy uwzględnić stopień nasłonecznienia zawarty na karcie produktu rośliny, a także wszystkie pozostałe wskazówki dotyczące uprawy.
 6. Wykonując otwór, w którym posadzona zostanie roślina – nalezy pamiętać o odpowiedniej jego głębokości. Górna część bryły rośliny musi pokrywać się z gruntem.
 7. Przy kopaniu otworu pod roślinę, należy pamiętać aby wykonać go szerzej w celu uzupełnienia przygotowaną wcześniej mieszanką ziemii o odpowiednim pH z ziemią macierzystą. Odpowiednie podłoże uzupełniamy pod rośliną, na bokach i górze.
 8. Odpowiednia ziemia dla konkretnych gatunkó roslin jest bardzo ważna. Wsadzenie rośliny do złego podłoża może sprawić jej obumieranie.

PODLEWANIE

 1. Po włożeniu rośliny na stanowisko stałe, nalezy ją obficie podlać. Można powiedzieć że należy ją wręcz zalać wodą. Wówczas możemy w lepszy sposób nią manewrować jeżeli wymagane jest jej pozycjonowanie. Tak obfite podlewanie wykonujemy tylko przy sadzeniu.
 2. W okresie do 2 tygodni od pposadzenia rośliny – podlewamy ją każdego dnia, raz dziennie – w okresach upalnych dwa razy dziennie. Rośliny powinny otrzymać od 5 do 15 litrów wody w dni nieupalne.
 3. Jeżeli do rośliny doprowadzone zostanie automatyczne nawadnianie, należy w pierwszych 2 tygodniach z niego zrezygnować i podlewać zgodnie z powyższymi zaleceniami.

ZABEZPIECZENIE ROŚLINY

 1. Roślina, zanim wrośnie się w grunt może minąć 2 lata. Stąd wymagane jest jej odpowiednie zabezpieczenie przed silnymi wiatrami, np. za pomocą naciągów czy palików z taśmami.
 2. W okresie zimowym rośliny wrażliwe na mróz należy okryć za pomocą zimowej agrowłókniny.

DODATKOWE INFORMACJE

 1. Rośliny formujemy wczesną wiosną lub późną jesienią
 2. Stosowanie nawozów należy wykonywać zgodnie z zaleceniami na opakowaniu wybranego przez Państwa nawozu
 3. Możemy wraz z rośłiną dostarczyć Państwu zabezpieczenia – jeżeli istnieje taka potrzeba (odpłatnie)
 4. Klient jest zobowiązany do sprawdzenia gleby i jej położenia pod wybraną roślinę
 5. Klient jest zobowiązany przygotować glebę tak, aby była odpowiednia pod wybraną roślinę

ABY MÓC SKORZYSTAĆ Z GWARANCJI POLEGAJĄCEJ NA ZWROCIE GOTÓWKI LUB WYMIANIE ROŚLINY NA INNĄ – MUSZĄ BYĆ ZACHOWANE WSZYSTKIE WARUNKI SADZENIA/PODLEWANIA ROŚLINY.

W przypadku problemów z rośliną prosimy o szybki kontakt email na biuro@bosaidoogrodu.pl